5 niezwykłych pomysłów na sypialnię dla dziecka

Sypialnia dziecięca to miejsce, w którym dziecko spędza zdecydowanie najwięcej czasu w ciągu dnia. Można wręcz powiedzieć, że to jego królestwo, w którym ma wszystkie swoje rzeczy, uczy się, bawi, przyjmuje koleżanki i kolegów, ale przede wszystkim śpi. Dlatego też wystroju sypialni nie można zostawić przypadkowi, przede wszystkim wyboru łóżka – pojedynczego, podwójnego, a nawet piętrowego – które jest zawsze centralnym punktem tego pomieszczenia. Oto pięć pomysłów na sypialnię dla dziecka, które warto wykorzystać przy aranżacji pokoju dla swojej pociechy!

Minimalizm i styl hygge w sypialni dziecka

Minimalizm i duński styl hygge kojarzy się przede wszystkim z dekoracją salonu czy pokoju dziennego. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować go również w sypialni dziecka. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim prostotą, praktycznością, ale również przytulnością. Najważniejszym elementem takiej sypialni powinno być łóżko – pojedyncze lub podwójne albo piętrowe (zobacz przykładowe łóżka na sklepie Interbeds).Powinno być wygodne i komfortowe, ale również wykonane z odpowiednich materiałów. Najlepszym rozwiązaniem będzie naturalne drewno, które zapewni nie tylko odpowiednią estetykę, ale również trwałość. Poza tym warto postawić na niezbyt wyraziste ozdoby – raczej na dyskretne, ale pasujące do siebie. Sprawi to, że wystrój będzie bardziej uniwersalny i dziecko szybko z niego nie wyrośnie.

Sypialnia w stylu bohaterów ulubionych kreskówek

Propozycja dla nieco młodszych dzieci, to sypialnia z motywami nawiązującymi do ulubionych bajek lub bohaterów. Tak urządzone pomieszczenie będzie z pewnością ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. Wykorzystać można do tego plakaty, narzuty i gadżety związane z kreskówkami lub postaciami z nich. Warto pamiętać też, że na rynku dostępne są łóżka pojedyncze, które są przyozdobione motywami z bajek, które koniecznie trzeba wykorzystać w sypialni w takim właśnie stylu. Taka spójność sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało olśniewająco. Trzeba tylko koniecznie pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na reakcję dziecka podczas pierwszej wizyty w takiej sypialni.

Sypiania zawsze gotowa na dodatkowych gości

Dzieci wprost uwielbiają przyjmować koleżanki i kolegów, ale największą frajdę zawsze sprawia im, kiedy mogą kogoś przenocować. Wiedzą bowiem, że jest to czas, w którym rodzice bardziej przychylnym wzrokiem spojrzą na zabawy nawet do późnego wieczora. Żeby jednak móc przyjąć gości trzeba zadbać o wygodne miejsce do spania. Idealnym rozwiązaniem będzie łóżko podwójne, które zapewni wszystkim odpowiednio dużo miejsca. Alternatywą może być łóżko pojedyncze, ale z szufladą, w której schowany jest dodatkowy materac. Łóżko trzeba dostosować do wielkości sypialni, ale bez wątpienia sypialnia gotowa na przyjęcie koleżanki, kolegi czy kuzynostwoa jest nie tylko praktyczna, ale również wręcz wymarzona przez większość dzieci.

Geometryczne bryły – nie tylko styl, ale również praktyczność

Moda na wiele małych szuflad i szafeczek dawno już minęła. O wiele modniejsze jest teraz podejście, w którym do wystroju stosuje się duże bryły i wyraźne, geometryczne kształty. Dotyczy to nie tylko szafek, ale również innych mebli. Szczególne miejsce w takiej sypialni pełni łóżko, które nie jest już tylko miejscem do spania, ale dzięki praktycznemu zaprojektowaniu i nadbudowanym elementom może stać się półką, szafką lub pojemnym regałem. To nie tylko stylowe, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie, bo zamiast licznych mebli można wybrać ich tylko kilka, a resztę przestrzeni przeznaczyć na miejsce do zabawy lub dekoracje, które sprawią, że pokój będzie bardziej przytulny.

Sypialnia dla dziecka w stylu eko

Ekologia to bardzo modny temat w ostatnim czasie. Coraz więcej osób, dba o środowisko, wybierając produkty, decyduje się na te, które pochodzą z surowców naturalnych. Dobrze jest w dzieciach od najmłodszych lat zaszczepić takie podejście, również przez wybranie odpowiedniego wystroju sypialni. Jak to zrobić? Dodając do wystroju rośliny, o które dziecko będzie musiało dbać, a także wybierać naturalne materiały. Bardzo ważnym i praktycznym aspektem takiego wystroju będzie również to, że wykonane z naturalnego drewna łóżka pojedyncze lub podwójne, szafki i inne elementy wystroju będą trwałe i zawsze modne – nie trzeba będzie ich szybko zmieniać.

Dostosować sypialnie do potrzeb dziecka

Powyższe pomysły należy traktować jako inspiracje przy urządzaniu sypialni, wybieraniu łóżka dla dziecka i innych mebli oraz wyposażenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je łączyć, modyfikować lub spróbować całkowicie autorskich rozwiązań. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając wystrój pokoju czy sypialni trzeba kierować się również zdaniem i gustem samego dziecka. W końcu to ono będzie spędzało tam najwięcej czasu i najważniejsze jest, żeby czuło się dobrze we własnej sypialni.

Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 My Sweet Love

lub

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?