Ekologiczne ubranka dla dzieci

ekologiczne ubranka dla dzieci

Ekologiczne ubranka dla dzieci – bawełna nie jest ekologiczna

Bawełna uprawiana jest w chmurze sztucznych nawozów. Uprawy bawełny zajmują zaledwie około 3 proc. areałów rolnych na świecie. Mimo to zużywają 20 proc. światowych środków owadobójczych i ponad 10 proc. pestycydów! W procesach mycia i farbowania bawełny używa się: toksycznych barwników, formaldehydu, chlorowych wybielaczy i parafin. Część wszystkich tych niebezpiecznych substancji wnika we włókna bawełny. I tak na półki sklepowe trafia produkt z metką „100% bawełna”. Nosząc rzeczy zawierające szkodliwe chemikalia nasz maluch może nabawić się wysypki, alergii, a nawet poważnych chorób skóry lub problemów z oddychaniem. Z pewnością nie są to zbyt ekologiczne ubranka dla dzieci.

Co to jest bawełna organiczna, ekologiczna?

Bawełna organiczna z której szyte są ekologiczne ubranka dla dzieci uprawiana jest według międzynarodowych standardów GOTS ( Global Organic Textile Standard ). Najważniejsze jest to, że uprawy są wolne od wszelkich szkodliwych chemikaliów. Można zapomnieć o wysypkach, podrażnieniach skóry czy reakcjach alergicznych. Bawełna organiczna jest wybielana tlenem. Barwienie materiałów odbywa się przez zastosowanie naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia barwników. Bawełna organiczna jest dzięki temu niezwykle miękka i trwała.

Ubranka z bawełny organicznej – jaką mają jakość?

Ubranka z bawełny organicznej, jak z każdej innej tkaniny, mają bardzo różną jakość. Są ubranka niemowlęce, wykonane z tak cienkiej eko bawełny, że ich jakość wcale nie zachęca do zakupów ekologicznych, a co za tym idzie droższych ubranek dla dziecka.
Poza tym, bawełna ekologiczna jest miła i przyjemna w dotyku, nie poczujemy większej różnicy dopóki nasze dziecko nie zacznie nosić eko ubranek.
Włókna bawełny ekologicznej przez to, że jej wzrost nie jest sztucznie wspomagany, są bardzo dobrej jakości, co sprawia, że ubranka są wytrzymałe i nie niszczą się nawet po wielu praniach.

ubranka z bawełny organicznej

Jak rozpoznać ubranka ekologiczne, organic?

Potwierdzeniem jest certyfikat, wydawany producentowi ubranek. Każdy producent powinien na metce ubranka umieścić chociażby numer certyfikatu i symbol jednostki certyfikującej, która go wydała. Najczęściej spotykamy się z certyfikatem jest tzw. GOTS .
Jest to wiodący standard w ekologicznej branży tekstylnej, uznawany na całym świecie. Jedynie wyroby tekstylne zawierające w swym składzie minimum 70% ekologicznych włókien (np. bawełna, len, jedwab, konopie), mogą być certyfikowane zgodnie z tym standardem.

O pieluchach słów kilka

Dla całej rzeszy mam pieluchy jednorazowego użytku to wynalazek godny co najmniej Nobla. Dlaczego więc coraz więcej rodziców decyduje się na pieluchy wielorazowe? Współcześnie używane pieluszki wielorazowe to nie to samo, co tetra. Wielorazówki mają różną chłonność, ładne kolory, są wygodne w użyciu i znacznie zdrowsze dla skóry dziecka. Do ich produkcji używane są nieprzemakalny, ale oddychający PUL, miękki i ciepły polar, niezwykle chłonna mikrofibra oraz bambus, bawełna, wełna, konopie.

Opinie na forum

Jakie opinie na ten temat mają nasi użytkownicy? Zobacz i podziel się swoją opinią na forum w temacie:
Ekologiczne ubranka dla dzieci.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 My Sweet Love

lub

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?