Jak odstawić butelke w nocy

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe Wojtaski Wojtaski 1 rok, 8 miesiące temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #8775
  Zdjęcie profilowe Daria Bird Daria Bird 
  Uczestnik

  Dziewczyny jak w temacie. Mój mały ma już 16 miesięcy a potrafi 3-5 razy w nocy się obudzić i pić mleko… Macie jakieś sposoby by przestał w nocy jeść lub raz się budził….

  #8776
  Zdjęcie profilowe Betina Lipińska Betina Lipińska 
  Uczestnik

  Daria, karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym? Może nie chodzi o karmienie tylko o poczucie bliskości? Na oduczanie chyba jest jedna sprawdzona rada… nakarmić “pod korek” przed zaśnięciem i mleko modyfikowane się sprawdza tu dobrze. Ja karmię godzinę przed spaniem i jeszcze bezpośrednio przed samym spaniem. Jak się w nocy obudzi przed 2:00 to na pewno nie chodzi o jedzenie… wystarczy włożyć smoczek do ust i pogłaskać trochę i zasypia.

  #8784
  Zdjęcie profilowe Edyta Amerouali Edyta Amerouali 
  Uczestnik

  Właśnie to zależy czym karmisz możesz dać tez w butelce wody zamiast mleka to tez podobno skutkuje 🙂

  #8785
  Zdjęcie profilowe Daria Bird Daria Bird 
  Uczestnik

  Ja karmie mlekiem modyfikowanym. Po kąpieli je kaszke . A potem czekam az zaśnie bo nie zasypia o stałych porach. Raz to jest 20 innym raze, 23. Smoczek ma w nocy . Ale on zaczyna tak specyficznie ciumkac i mówić -am . Dzis o 6 dałam mu samą wode . Ale 3 razy w nocy dawałam mu mleko 2×180 . Pampersa musze w nocy zmieniac bo az mu sie wylewa.
  I nie ma znaczenia czy spi przy mnie czy w łożeczku , przynajmiej 2 karmienia musza byc. wczioraj o 20 zasnol od razu po kaszce, a o 21:30 juz butli sie domagał….. Mam w domu małego glodomora.

  #8786
  Zdjęcie profilowe Edyta Amerouali Edyta Amerouali 
  Uczestnik

  Daria lepiej mieć glodomor niż niejadek 🙂 kuzynki córka prawie nic nie hciala jeść nawet mm stawali na rzędach by mała cokolwiek zjadła

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 8 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Edyta Amerouali Edyta Amerouali.
  #8795
  Zdjęcie profilowe Wojtaski Wojtaski 
  Uczestnik

  Nasz mały też ma 16 m-cy. Mieliśmy to szczęście, że od początku budził się jeden, góra dwa razy w nocy, ale od początku było karmienie mieszane. Teraz już ogólnie się nie budzi w nocy na jedzenie, od 10-go miesiąca się budził sporadycznie. U nas sprawdzają się regularne posiłki o stałych godzinach i codzienne kładzenie się spać o tej samej porze. Zauważyłam, że jeżeli w ciągu dnia nie miał apetytu i nie dojadł to budził się w nocy i samo picie mu nie wystarczało, musiał poprawić mlekiem. Tak samo ze spaniem, jeżeli w ciągu dnia nie dośpi w trakcie poobiedniej drzemki, to w nocy śpi niespokojnie i często przebudza się na smoka, a jeżeli położę go spać wieczorem chociażby o pól godzinki za późno to zamiast o 6:30 obudzi się o 5:30, jakby na złość 🙂 Ma chyba wbudowany budzik 😉 U nas taka rutyna dnia musi być przestrzegana, i żeby nie było to synek sobie tak ustawił mamę, a nie mama synka 😀 Wtedy wszystko gra i synek przesypia cała noc.

Wpisów 6 - 1 do 6 (z 6 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

©2017 My Sweet Love

lub

Zaloguj się

lub    

Nie pamiętasz hasła?