Klocki Lego nie tylko dla najmłodszych

Nie da się ukryć, że marka Lego to jedna z najpopularniejszych w branży zabawek. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie słyszałaby o tych klockach. Okazuje się, że klocki Lego mają wiele zalet edukacyjnych i są doskonałym sposobem na relaks nie tylko dla najmłodszych.

Początek marki Lego

Geneza powstania marki Lego sięga 1932 roku, kiedy Duńczyk Ole Kirk Christiansen założył rodzinny zakład stolarski. Zauważył on, że z drewna można tworzyć nie tylko meble i wyposażenie domu, ale również interesujące zabawki dla dzieci. Jego pomysł na biznes okazał się strzałem w dziesiątkę, bo firma zyskiwała coraz szersze grono odbiorców. Klienci chwalili przede wszystkim wysoką jakość i precyzję wykonania zabawek. Kilkanaście lat później, w 1947 roku Christiansen zamienił używane dotychczas drewno na tworzywo sztuczne, które obniżało znacznie koszty produkcji. Owocem współpracy Duńczyka z angielską firmą Kiddicraft było powstanie kształtu klocka, który znany jest do dnia dzisiejszego. Marka Lego odniosła międzynarodowy sukces i dostępna jest obecnie w każdym zakątku świata. Posiada ją w ofercie wiele sklepów internetowych jak np.: https://www.smarkacz.pl/lego-friends. Przedsiębiorstwo proponuje klientom zestawy klocków o różnej tematyce.

Zalety zabawy klockami Lego

Klocki Lego to nie tylko ładnie wyglądające zabawki, ale akcesoria edukacyjne. Obecnie wielu rodziców wybierając zabawki dla dzieci kieruje się ich wyglądem. Zapominamy o funkcjach i tym, czego maluch nauczy się podczas korzystania z zabawki. Klocki są świetnym narzędziem edukacyjnym. Podczas zabawy dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne i poznawcze. Maluch musi wykazać się kreatywnością, koncentracją i organizacją pracy. Poza tym, podczas wspólnego konstruowania budowli dzieci uczą się współpracy. Z klocków Lego można tworzyć co tylko dusza zapragnie. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia i kreatywność.

Lego nie tylko dla najmłodszych

Okazuje się, że układanie klocków Lego może być świetną zabawą nie tylko dla maluchów. Firma proponuje swoim klientom zestawy składające się z ponad 6000 klocków, które skierowane są do młodzieży powyżej 16 roku życia. Skonstruowanie takiej budowli to nie lada wyzwanie i wielka frajda. Poza tym, w ofercie Lego znajdują się zestawy m.in.: dla fanów Star Wars, Harrego Pottera i Jurassic World. Układanie z klocków świata swoich ulubionych bohaterów sprawia jeszcze większą przyjemność. Poza tym, odrobina zabawy nie zaszkodzi nikomu, bez względu na wiek. Nie ważne czy budujemy coś z dzieckiem czy samodzielnie, poprawiamy własne umiejętności manualne i percepcyjne. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, by zrelaksować się przy układaniu klocków Lego. Nic nie wskazuje na to, by moda na tę markę malała, więc producenci ciągle przygotowują dla swoich odbiorców nowe, tematyczne zestawy klocków.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 My Sweet Love

lub

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?