Mata Skip Hop Playspot – warta swojej ceny?

mata skip hop

Mata Skip Hop

Zaopatrując pokoje naszych dzieci, często zastanawiamy się, czy dany produkt jest warty swojej ceny. Szczególnie dzieje się tak, jeśli chcemy zakupić nieco droższy produkt, myśląc o tym, czy będzie nam służył przez co najmniej kilka lat. Jak to jest w przypadku mat piankowych na podłogę? Czy mata skip hop playspot jest warta swojej ceny? Odpowiedzmy na to pytanie.

Jakie opinie?

W internecie spotkamy się z opiniami, że mata skip hop urzekła rodziców swoim wzornictwem. Są zachwyceni stroną wizualną, żywą kolorystyką i pięknymi wzorami. Jak to jednak bywa, zdarzają się też nieprzychylne opinie. Najwięcej osób zwróciło uwagę na jakość produktu. Uważają, że za taką cenę można byłoby się spodziewać czegoś więcej.

Wady

Po kilku tygodniach użytkowania na niektórych elementach ścierają się kolory. Co więcej, kolorowe kółka nie przylegają ściśle do maty, a więc podczas przenoszenia maty piankowej skip hop trzeba zbierać zgubione po drodze elementy. Przez to też właśnie trzeba uważać, żeby na macie nie bawiły się mniejsze dzieci. Z racji tego, że elementy łatwo wyciągnąć, mogą one stanowić dla dziecka niezły kąsek do gryzienia. Elementów do składania jest tu całkiem sporo, bo oprócz kwadratów mamy kółka, a poza tym krzyżyki łączące poszczególne elementy. Dlatego też właśnie wg. producenta mata piankowa skip hop przeznaczona jest dla dzieci od 10 miesiąca życia.

Wśród wad wymienia się podatność maty skip hop na wgniecenia i zarysowania. Według opinii rodziców, nawet przy użytkowaniu maty zgodnie z zastosowaniem, czyli tylko do zabawy dziecka, bez chodzenia po niej nogami osoby dorosłej, bez wpuszczania na matę zwierząt itp., mata piankowa skip hop bardzo zmienia swój kształt jeśli dziecko bawi się na macie zabawkami plastikowymi lub drewnianymi.

mata skip hop playspot

Zalety

Wymiary maty skip hop po rozłożeniu to 144x180x1,2 cm, a więc dziecko ma sporo przestrzeni do zabawy. W zestawie znajduje się 20 płytek o wymiarze 36×36 cm każda. To największy z dostępnych wariantów maty. Można również zakupić nieco mniejsze, co nie ma wpływu na ogólną ocenę produktu. Pod tym względem mata skip hop jest warta swojej ceny. Inne tego rodzaju produkty są zdecydowanie mniejsze po rozłożeniu. Materiał z jakiego została wykonana nie zawiera BPA, PVC i ftalanów. Mata skip hop jest wykonana z bezpiecznej i bezwonnej pianki EVA, przez co mogą na niej bawić się nawet najmniejsze maluchy. Rodzice docenią również to, że matę łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy wilgotna ścierka z dodatkiem mydła.

Z opiniami można też zapoznać się i podzielić na naszym forum w temacie: Mata Skip Hop Playspot.

Mata piankowa Skip Hop – Warianty

Zainteresowani mogą nabyć matę w kilku wariantach. Maty skip hop są kolorowe i zawierają elementy przyozdobione podobiznami zwierząt (wersja Zoo) oraz maty w bardziej stonowanych kolorach. Rodzice, którzy uważają, że najważniejszy jest minimalizm i design pasujący do wystroju wnętrz mogą zakupić właśnie ten drugi wariant w kilku dostępnych kolorach. Nie ukrywajmy jednak, że skoro mata skip hop jest adresowana dla dziecka, to właśnie ta kolorowa ze zwierzętami sprawi mu najwięcej frajdy.

Cena

Za matę piankową skip hop trzeba zapłacić od 300 zł w górę.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 My Sweet Love

lub

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?