Tipi dla dzieci – moda na namioty i wigwamy

tipi dla dzieci

Tipi dla dzieci

Zabawy tematyczne przyczyniają się nie tylko do radości dziecka. Rozwijają i wzbogacają, gdy dziecko przyjmuje na siebie rolę dorosłego. W granej roli wyraża swoje emocjonalne nastawienie do spraw związanych z zabawą. Identyfikowanie się z graną w zabawie rolą powoduje, że dziecko przyswaja sobie zagrane postawy społeczne. Taka zabawa pomaga w kształtowaniu wytrwałości, cierpliwości, życzliwości, chęci niesienia pomocy… tipi dla dzieci przychodzą nam tutaj z pomocą.
Zabawa tematyczna może też być manifestacją obaw, lęków dziecka, które w innych sytuacjach nie dadzą się zauważyć. Zabawa tematyczna ma wreszcie rolę terapeutyczną, bo w takiej zabawie dzieci mogą przezwyciężyć swoje zahamowania, nieśmiałość…. Dobra zabawa tematyczna daje szereg okazji do wyzwalania różnych form aktywności słownej, ruchowej itp.
Kto z nas jako dziecko nie lubił bawić się w Indian, Piratów, dom, sklep… Organizowanie przestrzeni do takiej zabawy zapewniało tworzenia wrażenia, że przenosimy się w inny świat. Jako dzieci bardzo łatwo wchodziliśmy w te fascynujące role różnych bohaterów. To było znacznie ciekawsze niż inne zwykłe zabawy a nawet oglądanie filmów.

wigwam dla dzieci

Wigwam dla dzieci. Czy to to samo co tipi?

Współczesne dzieci, pomimo zmiany pokoleniowej są takie same. Nic więc dziwnego, że pragną poczuć smak przygody, której terenem będzie np. namiot Indian. Dlatego namiot tipi dla dzieci – to wspaniały pomysł na rozbudzenie wyobraźni dziecka. Tipi to nazwa typowego namiotu w jakim mieszkali Indianie. Czasami mówi się także: wigwam dla dzieci, jest to jednak mniej precyzyjna nazwa niż tipi. Wigwamy to raczej chatki indiańskie z okolic Wielkich Jezior, zbudowane podobnie jak tipi w oparciu o drewniany szkielet, ale pokryte innym materiałem – korą brzozową, plecionymi matami z trzcin lub częściowo również skórą. Tymczasem tipi to namiot skórzany, zamieszkiwany przez Indian z Wielkich Równin.

Indiańskie namioty dla dzieci

namioty dla dzieciNamioty dla dzieci należą do najmodniejszych zabawek. Urzekają nas one swoją lekkością, przytulnością kolorami. Taki lekki, prosty namiot można ustawić nawet w ciasnym mieszkaniu, zabrać na wakacje, do znajomych…
Współczesne tipi są szyte z materiałów takich jak bawełna, len czy niezwykle wytrzymałe płótno żeglarskie. Gruby, naturalny materiał, którego potrzeba w dużej ilości na pokrycie drewnianego szkieletu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o cenie namiotu. Zbyt niska cena tipi dla dzieci może świadczyć o użyciu cieńszego materiału.
Wymiary tipi mieszczą się zwykle w podobnym przedziale – wysokość od 1,5 do 1,8 m, podstawa to zazwyczaj pięciobok o długości jednego boku 90 cm lub kwadrat o długości boku od 120 cm.
Wigwam dla dzieci skonstruowany jest tak, by jego rozłożenie nie nastręczało trudności. Namioty dla dzieci są świetnym pomysłem na uaktywnienie tych mniej skłonnych do ruchu pociech.
W zestawie zwykle znajduje się: wigwam, pokrowiec, konstrukcja z drewna sosnowego i miękka podłoga. Wszystkie te elementy należy połączyć, wtedy powstanie piękne tipi dla dzieci.
Aby szybko i sprawnie rozstawić tipi, należy zacząć od budowy stelaża. Pierwszym krokiem jest związanie listew sznurkiem u góry. Następnie warto obwiązać nogi tipi długim sznurkiem, aby zapobiec ich rozjeżdżaniu się. Dzięki temu stelaż tipi będzie stabilny. Kolejnym krokiem jest nałożenie tkaniny na wigwam dla dzieci na przygotowany stelaż. Staranne przywiązanie zapewni ładny kształt namiotu oraz stabilność całej konstrukcji.
Warto też zadbać i o dodatki do wigwamów i tipi dla dzieci takie jak pióropusz, łapacz snów, poduchy, pojemnik na zabawki.

Opinie na forum

Jak tipi wpływają na dzieci? Jakie macie pomysły na zabawy tematyczne z użyciem tipi? Zobacz i podziel się swoją opinią na forum: Tipi dla dzieci – moda na namioty i wigwamy.

1 komentarz
  1. Katarzyna Apolinarska 5 lat temu

    Piękne sa Moze kiedyś sie dorobię takiego cuda

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 My Sweet Love

lub

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?