• paoska opublikował(a) aktywność w grupie Logo grupy Mali alergicy – duży problem?Mali alergicy – duży problem? 2 lata, 6 miesięcy temu

  Alergia Malucha to nie lada wyzwanie nie tylko dla niego samego ale i dla rodziców. A kiedy dochodzi do tego Atopowe Zapalenie Skóry mamy mieszankę wybuchową. Unikanie wielu grup produktów jest trudne, ale osiągalne. Dieta eliminacyjna przy karmieniu piersią jest wtedy niezbędna. Czy są tu osoby walczące z alergią swojej pociechy? Jak sobie radzicie, na co musicie uważać a co omijać szerokim łukiem ?

  • Ja walczę z alergia na białko mleka krowiego, laktozę, ryż, marchewkę i nie wiadomo na co jeszcze. Generalnie jest ciężko, karmię piersią, ale waham się nad przejściem na samo mleko modyfikowane (ileż można podawać delikol dziecku 🙁 ) Atopowego Zapalenia Skóry nie stwierdziłam, raczej takiego problemu nie ma. Natomiast w związku z samą alergią praktycznie jem od kilku miesięcy jedno i to samo: konfitury, mięso z indyka i pomidory. Naprawdę jest to wyzwanie, ale daje rade.

  • nie lada wyzwanie! Ile ma Twoja pociecha?
   Nam Delicol towarzyszył przy kolkach przez 2 miesiące, ale tak jak piszesz.. ileż można 🙁
   Też karmię piersią, więc nie dziwię się, że się wahasz. Mój syn ma alergię na mleko (krowie i kozie) i jajo (do takiego stopnia, że nie możemy przy nim nawet jajecznicy robić) a do tego nie może jeść selera, pomidorów, odpada również soja. Problem polega na tym, że te produkty są wszędzie!

   • Teraz już prawie 8 miesięcy. No tak, problemem jest skład produktów przetworzonych. Tak naprawdę dodają wszystko do wszystkiego, np. mleko jest chyba wszędzie. Nie rozumiem, dlaczego do praktycznie każdej szynki pakują mleko. Pewnie podobnie z selerem czy soją. A samemu wszystko gotować od zera to oczywiście nie ma czasu, maleństwo czeka 🙂

  • Dokładnie! Jest co prawda kilka słoiczków, które nie zawierają tych & #8220;zakazanych& #8221; produktów, ale słoiczki to nie wszystko (chociaż i te nieszczęsne słoiczki to ciężko temat). A co do szynki, to też nie rozumiem& #8230; możemy mieć tylko nadzieję, że maluchom szybko minie alergia, czego Wam życzę z całego serca!