Piękne wyspy Chorwacji

Chorwacja jest często wybierana na cel podróży. Można tutaj zwiedzać, ale można również wypocząć na plaży i korzystać z pięknej pogody. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji tutaj być, warto to zmienić i poznać ten piękny zakątek świata. W kolejnym akapicie znajdziesz wyspy Chorwacji które koniecznie warto odwiedzić. Zapraszamy do lektury.

Piękne wyspy Chorwacji – warto tutaj być!

Oto wyspy, które zachwycają klimatem i pięknymi widokami:
1. Wyspa Krk – prosta i krótka nazwa, którą nietrudno zapamiętać. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd właśnie tutaj, na pewno nie zapomnisz także pięknych widoków i pozytywnych odczuć, które będą Ci towarzyszyły podczas urlopu. Wyspa jest połączona z lądem poprzez most. Fani leżakowania na plaży będą zachwyceni mieniącym się w słońcu piaskiem i czystą wodą. Natomiast wielbiciele spacerów na pewno pokochają urokliwe, wąskie uliczki miasteczek.
2. Wyspa Korcula – to co wzbudza największy zachwyt, to otoczenie wyspy. Znajdują się tutaj rozlewiska i zatoczki, które tworzą niesamowity klimat sprzyjający odpoczynkowi. Na wyspie nie brakuje luksusowych domów wczasowych oraz hoteli. To dobre miejsce dla osób, które lubią wypoczywać w miejscach łączących ze sobą przyrodę i nowoczesne obiekty turystyczne.
3. Wyspa Mljet – w dużej mierze porośnięta lasem. Wyspa ta jest najbardziej zalesioną wyspą pięknej Chorwacji . Na tej wyspie można poczuć prawdziwy spokój i zaznać odpoczynku w otoczeniu przyrody. Najbardziej popularną atrakcją tutaj jest Park Narodowy Mljet. Wyspa ta nazywana jest często cudem natury, co nie powinno dziwić nikogo, kto miał okazję spędzić na niej czas.
4. Wyspa Brac – jest jedną z największych wysp morza Adriatyckiego. Na tej wyspie można znaleźć wszystko to, co potrzebne do komfortowego urlopu; piękne plaże, otoczenie przyrody, imponujące zabytki. Sprzyjająca pogoda to także gwarancja udanego wypoczynku na Wyspie Brac.
Chorwacja jest bardzo chętnie wybierana jako cel urlopu. Piękna pogoda, czysta woda i piaszczyste plaże to warunki idealne dla efektywnego wypoczynku.