Tipi dla dzieci – moda na namioty i wigwamy.

Baza w domu na stałe – zapewnij dziecku chwile wytchnienia

Każdy z nas posiada niezapomniane przygody z dzieciństwa, których wspomnienie grzeje nas od środka, dając chwile ukojenia w ciągłym dorosłym biegu. Jedną z najczęściej wymienianych przez dorosłych i najchętniej praktykowanych przez dzieci zabawą było, jest i będzie ponadczasowe budowanie bazy, fortecy, czy jakkolwiek inaczej było to nazywane. Stoły i krzesła, a także wszystkie poduszki, koce, prześcieradła i kołdry szły w ruch, kreatywności nie było granic. W środku panował niesamowity klimat półmroku, któremu uroku dodawały rozmaite lampki i dodatki. Czytanie książek w takim otoczeniu pozwalało na spokojne zagłębienie się w lekturę i przeniesienie do bajkowego świata czytanych przygód.

W czasach współczesnych mamy możliwość zapewnienia tego typu atrakcji swojemu dziecku na co dzień. Szeroki wybór możliwości dostępnych na rynku pozwala dobrać fortecę idealną do panującego w pokoiku wystroju, nie zajmują wiele miejsca i stanowią bardzo ciekawy element dekoracyjny. Dla małych wielbicieli Indian może to być kolorowy wigwam, dla małej księżniczki idealne będzie drobne, urocze tipi w odcieniach pudrowego różu i puchowymi dodatkami, natomiast mając do czynienia z młodym kierowcą rajdowym, warto wybrać zgrabny namiot w tej tematyce. Możliwości jest mnóstwo, a wspomnienia, jakie przyniesie zakup, będą towarzyszyć dziecku przez resztę życia. Małe, jednoosobowe tipi stworzone idealnie pod płeć i zainteresowania dziecka, dwuosobowe wigwamy nawiązujące do wystroju dziecięcego pokoju, czy duże kilkuosobowe namioty w stylu unisex, w przypadku rodzin wielodzietnych. Wybór jest ogromny, wszystko zależy od tego, jakie mamy zapotrzebowanie, a przede wszystkim budżet. Przedział cenowy tego typu elementów dekoracyjnych jest równie szeroki, co wybór rodzaju i stylu.

Dzieci bardzo chętnie spędzają czas w swoich domowych namiotach, oddając się beztroskiej i bezpiecznej zabawie, lub podróżując po krańcach swojej wyobraźni podczas czytania ulubionej książki. Taki element dekoracyjny z pewnością zostanie doceniony zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców, którym z kolei przyniesie dłuższą chwilę spokoju i wytchnienia od rozbrykanego, małego towarzystwa.

Tipi dla dzieci – moda na namioty i wigwamy

Podwieszane do sufitu szerokie, długie i bardzo wytrzymałe konstrukcyjnie namioty są najczęściej wybierane przez rodziców małych, bardzo ruchliwych urwisów, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech. Takie elementy jednak sprawdzają się na większych przestrzeniach. Obecnie największą popularnością cieszą się wigwamy i tipi, tworzone z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości, o drewnianej lekkiej konstrukcji z bawełnianym okryciem. W przypadku mniejszej przestrzeni można zastanowić się nad wyborem na przykład namiotu skonstruowanego w formie domku z drewnianej sklejki, który w razie potrzeby można z łatwością rozłożyć i schować.

Należy zgodnie przyznać, że poza walorem użytkowym, docenianym zwłaszcza przez dzieci, namioty i wigwamy dodatkowo stanowią bardzo przyjemny dla oka element dekoracyjny. Dodają dziecięcemu pokoikowi niebywałego uroku i ciekawej atmosfery zachęcającej do przebywania w pokoju i zabawy.
Świetnym pomysłem jest wystawienie latem dziecięcego namiotu, czy wigwamu na taras, czy balkon i umożliwienie dziecku spędzenia nocy w tym świetnym miejscu. Gwarantujemy, iż Twoje dziecko zareaguje na ten pomysł ogromnym wybuchem entuzjazmu, a Tobie gwarantuje cudownie spokojny wieczór z ulubionym serialem.

Warto wspomnieć również o dostępnych na rynku ogrodowych namiotach, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas letnich wakacji nad morzem, jak i upalnych dni spędzanych w przydomowym ogródku, czy działce rekreacyjnej. Tego typu elementy stanowią doskonałą ochronę dziecka przed wiatrem i słońcem. Idealnie sprawdzają się w przypadku niemowląt i dzieci, które jeszcze nie stanęły na nogi i potrzebują stałej ochrony przed warunkami atmosferycznymi, a także dla większych, bardzo ruchliwych dzieci, które znajdą ukojenie i chwilę odpoczynku od upału, by w spokoju zjeść posiłek we wnętrzu chłodnego, kolorowego namiotu. W tym przypadku zgodnie z poprzednimi również mamy do wyboru multum wzorów, stylów i funkcjonalności wśród dostępnych w sklepach letnich namiotów. Są to między innymi usztywniane, klasyczne namioty turystyczne, kolorowe wigwamy wbijane w podłoże, o miękkim, wygodnym podłożu, czy okrągłe namioty księżniczki z uroczą małą wieżyczką na szczycie.